Takiej huśtawki emocji dawno nie przeżyłam

Takiej huśtawki emocji dawno nie przeżyłam

niedziela, 24 czerwca 2012

"Misja Sennara" Licia Troisi

Opis z okładki: 
Pół-Elfowi Nihal udaje się coś niebywałego: jako pierwsza dziewczyna stanie się jednym z rycerzy smoczego zakonu. Jej towarzysz Sennar wyrusza tymczasem na niebezpieczną wyprawę w poszukiwaniu Świata Zanurzonego, gdzie spodziewa się znaleźć pomoc w walce przeciwko tyranowi.

Światu Wynurzonemu grozi zagłada. Tyran stoi u wrót, by narzucić swoją ciemną moc jego mieszkańcom. By sprowadzić pomoc, rada magów posyła młodego Sennara do krainy Świata Zanurzonego. Jednak nikt nie wie, gdzie znajduje się to podziemne państwo. Mimo wzburzonych fal, magicznych przeszkód i mrocznych morskich straszydeł, udaje mu się dotrzeć do cudownego podwodnego kraju. Mieszkają tu ludzie w ogromnych szklanych amforach, które są połączone siecią szklanych korytarzy prowadzących do miast i wsi. Przed setkami lat uciekli przed wojną, która opanowała Wynurzony Świat i tu znaleźli swoje schronienie. W trosce o swoje bezpieczeństwo postanowiono, by każdego intruza od razu likwidować. Czy uda się jednak Sennarowi znaleźć wśród nich sprzymierzeńców i uchronić swój lud przed zagładą?


Sennar popatrzył na nią. Twarz Nihal była pozbawiona wyrazu. W jej oczach nie dało się wyczytać ani smutku, ani cierpienia. Stała tak przed nim wyprostowana, nieruchoma i zimna jak nagrobek.
    Wziął jej dłoń w swoje i mocno ścisnął.
    - Wiem, co wydarzyło się wczoraj w bitwie. Nihal, pewnego dnia to wszystko się skończy.
    - Już nie potrafię w to wierzyć - szepnęła.
    - Ale musisz, bo nadzieja to wszystko, co mamy.
\

Moja opinia:
Wreszcie poznałam dalsze losy Nihal i Sennara. Moje zdanie na temat Kronik Świata Wynurzonego absolutnie się nie zmieniło, a druga część jak najbardziej sprostała moim oczekiwaniom po lekturze Nihal z Krainy Wiatru.


Pierwszy tom podniósł poprzeczkę bardzo wysoko, ale i w tej powieści przygody Nihal są równie pasjonujące, pełne niespodzianek i szalonej akcji, jak w poprzedniej. Pojawiło się parę scen miłosnych, spektakularnych zwycięstw ale i miażdżących porażek.


Początkowo narracja prowadzona jest z punktu widzenia Sennara, który wyrusza z misją do Świata Zanurzonego. Przeplatana jest ona wątkami związanymi z aktualnmi poczynaniami Nihal. To ciągłe przeskakiwanie pomiędzy przygodami dwóch głównych bohaterów tak podsyca ciekawość, że po prostu nie sposób oderwać się od lektury.


Nihal i Sennar wciąż poszukują prawdy i własnej drogi, a czytelnicy są prawdziwymi szczęściarzami, że mogą im w tym towarzyszyć. Nie pozostaje mi nic innego jak gorąco polecać ;)


Moja ocena: 10/10.

Pozdrawiam!


14 komentarzy:

 1. przede mną cały czas pierwsza część, ale seria mnie interesuje, więc w przyszłości mając okazję przeczytam :) póki co zadowalam się recenzjami ;]
  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie jestem zbytnio zainteresowana tą serią, ale jak tylko będę miała okazję, na pewno sięgnę po pierwszą część.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie jestem fanką fantastyki, więc sama raczej spasuje, ale polecę tę książkę mojemu bratankowi, który ma dosłownie bzika na punkcie tego gatunku.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam cały 9-tomowy cykl i przyznam, że należy on do moich ulubionych. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Na pewno sięgnę po tą serię. 8D

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam ten cykl na oku i niedługo się do niego dorwę ;).

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Niestety ale to nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytałam i muszę przyznać, że jest fajna, ale pierwsza część trochę bardziej przypadła mi do gustu.

  Witam.

  Chciałabym serdecznie zaprosić Ciebie, oraz osoby, które przeczytają ten komentarz, na losowanie odbywające się na moim blogu. Jest to pierwsze z wielu, które zamierzam przeprowadzić. Ma ona za zadanie odnaleźć nowych właścicieli dla książek, które zostały zapomniane. Zerknij i zapoznaj się z zasadami!

  Pozdrawiam serdecznie.
  Łędina z Wielkiej Biblioteki Ossus.

  OdpowiedzUsuń
 9. Mimo, że szukam nie udało mi się jeszcze dorwac pierwszej części, za to mam kolejne, więc podejrzewam, że jeszcze trochę i nie wytrzymam - przeczytam!

  OdpowiedzUsuń
 10. Pierwsza część była naprawdę wyjątkowa, widzę, że druga też jest, więc chętnie po nią sięgnę ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie czytałam jeszcze pierwszej części,ale zamierzam ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie czytałam jeszcze części pierwszej.

  OdpowiedzUsuń
 13. Jestem fanką wszystkich trylogii o Świecie Wynurzonym. Mam za sobą "Kroniki Świata Wynurzonego", "Wojny Świata Wynurzonego" i "Legendy Świata Wynurzonego". Wszystkie mnie oczarowały, mimo że zakończenia są troszkę smutne. Polecam i pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 14. Jak pisałaś w twojej opini w 1cz to prawda wiem że Nihal i Sennar bendą parą w 3cz ale nwm jak to sie stanie :( narazie rodzice niepozwalają mi kupić 3 cz ale ja chce żeby ktoś napisał o niej naprawede jak dla mnie opowieści z cyklu Świat wynurzony są super i niepowinny sie nigdy kończyć
  Wiwat Licia Trosi,Cudowna Pisarka! :D

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...