Takiej huśtawki emocji dawno nie przeżyłam

Takiej huśtawki emocji dawno nie przeżyłam

środa, 9 maja 2012

"Wintercraft" Jenna Burtenshaw

Opis z okładki:
Oto świat, w którym śmierć jest nagrodą! Albion to jedyny kraj na świecie, w którym rodzą się Utalentowani - ludzie obdarzeni różnymi nadprzyrodzonymi zdolnościami. Najpotężniejszą z nich jest umiejętność posługiwania się zasłoną dzielącą świat żywych i zaświaty. Wiedza na temat tego Talentu została zgromadzona w księdze Wintercraft, której poszukuje żądna władzy, okrutna członkini Wielkiej Rady - Da'ru.Moja opinia:
Wintercraft czytało mi się całkiem przyjemnie. Świat opisywany w utworze prezentował się naprawdę fascynująco. Temat panowania nad życiem i śmiercią nie uważam jeszcze za bardzo oklepany, choć może po prostu nie trafiałam na podobne powieści zbyt często.


Natomiast nie spodobało mi się to, że autorka za bardzo skupiała się na przedstawieniu świata i relacjonowaniu wydarzeń, przez co niewystarczająco dopracowała bohaterów. Wiemy doskonale jaka jest ich przeszłość i poczynania w teraźniejszości, ale brakuje przedstawienia ich cech charakteru, osobowości. Tak naprawdę nie dostajemy wiele więcej niż suche fakty. Na szczęście, nie przeszkadzało mi to na tyle, by zniechęcić do czytania. 


Książka jest jak najbardziej godna uwagi. Niedopracowanie bohaterów wynagradza szybka akcja i bardzo ciekawy pomysł na fabułę. Jestem zdziwiona, że w opisie nie napisano nic o Silasie, a to przecież bardzo ważna postać - właściwie moja ulubiona. Ale nie napiszę dlaczego - musicie przekonać się sami ;P


Moja ocena: 7/10.

Pozdrawiam!

10 komentarzy:

 1. z opisu książki wygląda na interesującą historię
  sama okładka przyciąga moją uwagę :)
  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Co taka krótka recenzja? Coś nie w twoim stylu. Chcę więcej! ;) Książka nie w moim guście, ale jak spotkam to sięgnę. Muszę się w końcu przekonać do fantastyki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli będę miała okazję, na pewno sięgnę ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka wydaje się być ciekawa i chętnie bym się za nią zabrała, ale nie wiem czy znalazłabym ją w księgarni za miesiąc :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie słyszałam o tej książce, ale wydaje się warta uwagi;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Okładka bardzo mnie przyciąga! to książka jak najbardzije w moim guście!

  OdpowiedzUsuń
 7. Hmm miałam ją "w rączkach" ale wybrałam "Pomiędzy" jak na razie nie żałuję ;D

  OdpowiedzUsuń
 8. Okładka bardzo zachęcająca, jednak nie jestem przekonana, czy historia by mnie urzekła :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Brzmi ciekawie, jednak nie dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Mam w swojej biblioteczce, ale jeszcze nie miałam okazji sięgnąć. Mam nadzieję, że przypadnie mi do gustu :)

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...