Takiej huśtawki emocji dawno nie przeżyłam

Takiej huśtawki emocji dawno nie przeżyłam

piątek, 8 czerwca 2012

"Nocarz" Magdalena Kozak

Opis książki: 
Praca w służbach specjalnych niektórych może pociągać, innych odstraszać. Wiadomo - stres, narażanie życia i jeszcze obowiązek, który każe trzymać język za zębami. Nie jest łatwo. Ale dla niektórych to sposób na życie. Dzięki ciągłej dawce adrenaliny we krwi czują, że istnieją. Taką drogę wybrał również bohater książki Magdaleny Kozak. Służbie dla Ojczyzny gotowy był poświęcić wszystko. Dostał nowe życie, nową tożsamość, nową misję. Trafił do takiej jednostki ABW, która pod przykrywką standardowych działań, zajmował się walką z Renegatami - groźnym rodem wampirów. Stosując coraz nowsze i brutalniejsze metody Renegaci pozyskiwali świeży, życiodajny pokarm i niebezpiecznie szybko powiększali swoje szeregi. Vesper stanął przed wyborem: ile można poświęcić dla obrony innych, ofiarować własne życie?

Moja opinia:
Ta książka przerosła wszelkie moje oczekiwania. Patrząc na okładkę przeczuwałam, że będzie wyjątkowa, ale żeby aż tak... Zupełnie się nie spodziewałam. 


Myślę, że nie tylko mi wampiry po prostu się przejadły. W sumie trudno się dziwić - pod nawałem tak podobnych do siebie, nieoryginalnych powieści bardzo trudno znaleźć ciekawe lektury. Natomiast wampiry w Nocarzu wydają się być jedynie dodatkiem. Króluje w tej powieści przede wszystkim akcja. Szybka i nie dająca wytchnienia to za mało powiedziane. Ona wypełnia każdą stronę tej książki i nawet wtedy, gdy bohaterzy odpoczywają po udanej akcji, ciągłe napięcie aż kipi z każdej wypowiedzi, każdego zdania. Nie czytałam jeszcze powieści z tak zapartym tchem. 


Bohaterowie są tak bezpośredni, że już chyba bardziej nie można. Wulgaryzmów też w odpowiednich momentach nie szczędzą. Polubiłam w nich ten wieczny luz. Najbardziej zaskoczyło mnie zakończenie. Najbardziej, bo cała ta książka to jedno wielkie zaskoczenie. Natomiast na finiszu moja opinia na temat głównego bohatera po prostu wymagała gruntownej zmiany. Ale już więcej nie zdradzam, bo co to za czytanie, gdy zna się zakończenie.Osobiście nie przepadam za utworami autorstwa polskich pisarzy. Ale po przeczytaniu Nocarza po prostu muszę zmienić zdanie. Polecam tę powieść z całego serca wszystkim fanom mocnych wrażeń. Na pewno się nie zawiodą.


Moja ocena: 10/10.

Pozdrawiam!


16 komentarzy:

 1. Tytuł mi się obił o uszy, ale jakoś bardziej mnie nie zainteresował, ale po Twojej recenzji na pewno sięgnę po tę książkę. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedyś wygrałam tę książkę, ale zaginęła na poczcie. Teraz żałuje, bo ominęła mnie naprawdę niezła czytelnicza uczta. Mam nadzieję jednak, że będzie jeszcze okazja, by ją poznać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Po Twojej recenzji nabrałam ochoty, wcześniej okładka mnie odrzucała:P

  OdpowiedzUsuń
 4. Utwierdziłaś mnie w przekonaniu, że czas zacząć polować na książki tej autorki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapowiada się ciekawie, ale nie jestem pewna czy książka trafi w mój gust.

  OdpowiedzUsuń
 6. Chętnie przeczytam tą książkę:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zapowiada się na prawdę ciekawie. Jak wpadnie w moje ręce to przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Okładka mnie wręcz odrzuca, ale mimo wszystko zachęciłaś mnie, i postaram się "Nocarza" zdobyć;)

  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Rzeczywiście zachęciłaś mnie do przeczytania tej książki, na pewno się za nią rozejrzę i to jak najszybciej :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Czuję się zaintrygowana! Jak książka wpadnie w moje rączki, to chętnie przeczytam. ;D

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo ciekawa propozycja. Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Chyba nie jest to książka dla mnie, ale po tak zachęcającej recenzji zastanowię się nad sięgnięciem po nią ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. W końcu udało mi się dorwać tą książkę i w 100% zgadzam się z tobą. Książka jest genialna i cały temat związany z wampirami pokazuje w tak odmienny i niesamowity sposób że ciężko się jest od niej oderwać. A dodatkowo tutaj cały czas się coś dzieje ;) - naprawdę genialna i gorąco polecam :D

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...