Takiej huśtawki emocji dawno nie przeżyłam

Takiej huśtawki emocji dawno nie przeżyłam

czwartek, 22 kwietnia 2021

Stosik nr 17


Dziś przychodzę z małym stosikiem typu miszmasz. Trochę horroru, trochę informatyki, kawałek popularnej fantastyki i roślinny poradnik. Zapraszam :*


Zaczynając od dołu:

"Pieśń bogini Kali", "Zabawmy się u Adamsów" oraz "Śpiący przebudzony" to kwietniowe premiery wydawnictwa Vesper. Jak zwykle pięknie wydane, a tematyczne, niepokojące ilustracje jeszcze przed czytaniem przyprawiają o dreszczyk. 

Największe zainteresowanie wzbudza we mnie "Zabawmy się u Adamsów". Jest to historia studentki, Barbary, która pod nieobecność państwa Adamsów zaopiekowała się dwójką ich potomstwa oraz nieco starszymi przyjaciółmi dzieciaków z sąsiedztwa. Podopieczni z nudów postanawiają zabawić się kosztem dziewczyny. Z czasem ujawniają się w nich mroczne instynkty i w okrutny sposób wykorzystują swą przewagę. Jestem bardzo, bardzo ciekawa co ich popchnęło w tym kierunku i w jaki sposób autor uzasadnia czytelnikowi ich kolejne decyzje. 

"#AgileKtóryDziała" oraz "Blue Team i cyberbezpieczeństwo" to pozycje od wydawnictwa Helion, którymi rozpoczynamy współpracę, co bardzo mnie cieszy. Helion to dla mnie synonim jakościowej literatury informatycznej, a jako dopiero wdrażający się chmurowy devops i były inżynier do spraw bezpieczeństwa nie raz korzystałam i nie raz będę korzystać z ich produktów. Mam nadzieję, że recenzje branżowej literatury będą dla was przydatne ;)

Po "Cień i kość" chciałam sięgnąć już od dawna. Zbliżająca się premiera serialu (już jutro na Netflixie!) była dodatkową motywacją, by wreszcie poznać tę historię. Myślałam, że po kilku rozdziałach patrzenie na jej okładkę mi się znudzi, ale nic z tego. Ciągle oglądam pod różnymi kątami, głaszczę i nie mogę przestać :D

"Plant Power" zawiera opisy i rady pielęgnacyjne ponad osiemdziesięciu najpopularniejszych gatunków roślin. Prezent urodzinowy nawiązujący do mojej drugiej pasji. Jestem dumną lokatorką akademikowego pokoju, w którym mieszczę ponad pięćdziesiąt różnych roślinek i faceta. Zatem pozycja dla mnie idealna ;)


Mieliście okazję poznać którąś z pozycji? Jeśli tak - jak wrażenia? Jeśli nie - po którą sięgnęlibyście najpierw?  


Pozdrawiam!


16 komentarzy:

 1. Sporo ciekawych tytułów. Jest w czym wybierać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam tylko Cień i kość, ale kilka innych książek z tego stosiku również mam w planach przeczytać.
  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkie są ciekawe. Ja teraz czytam (wybacz tę prywatę) "Zmierzch świata Windsorów" Rybarczyka - zainwestowałem w e - booka. Pozdrawiam ! A stosika zazdroszczę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Najchętniej bym sięgnęła po "Plant Power". :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Z Twojego stosiku przeczytałabym najchętniej "Pieśń bogini Kali", "Zabawmy się u Adamsów" oraz "Cień i kość"

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękny stosik, jestem szczególnie ciekawa Leigh Bardugo, właśnie zaczęłam oglądać serial na podstawie tej książki i jest całkiem niezły.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam tylko Cień i kość, ale chętnie podkradłabym Ci kilka tytułów :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo chciałabym przeczytać Twoją opinię o #AgileKtóryDziała. Od kilku miesięcy wkręcam się w project managment i chciałabym więcej o scrumie i agile, ale tych książek jest tyle i są tak różne... Przy okazji gratuluję współpracy. :)
  Jak większość tutaj, z tych wymienionych czytałam tylko "Cień i kość" - dla mnie satysfakcjonująca lektura! ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Wybieram "Plant Power" - coś ostatnio zaniedbałam moje roślinki i bardzo nad tym ubolewam. Twoja kolekcja jest imponująca :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Wygląda na to, że pięknie urządziłaś się w swoim pokoiku akademikowym :) Z Twojego stosiku wybrałabym "Power Plants" :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ładny stosik. Mam chrapkę na książki Vespera.

  OdpowiedzUsuń
 12. Zazdroszczę tych tytułów od Vesper <3

  OdpowiedzUsuń
 13. Fajny stosik, poradnik o pielęgnacji roślin bardzo by mi się przydał :)

  OdpowiedzUsuń
 14. "Cień i kość" mam w planach, tylko muszę najpierw czytnik naprawić! :D

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...